Hulajnoga elektryczna – jaki model wybrać i jaka jest cena?

Jaka i ile kosztuje hulajnoga elektryczna

Ostatnimi czasy hulajnogi elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Te niewielkie pojazdy wyglądem nie różnią się zbytnio od ich tradycyjnych poprzedników, jednak posiadają znacznie więcej zalet, takich jak szybkość, płynność jazdy czy wydajność. Rynek stale dostosowuje się do potrzeb konsumentów, zapewniając im większy wybór produktów, jakimi są zainteresowani, dlatego pojawiają się coraz to nowi producenci hulajnóg elektrycznych, co sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie – a jest w czym wybierać, zarówno pod względem zalet jak i ceny.

Hulajnogi elektryczne – czym kierować się przy wyborze?

Rynek cały czas dostosowuje swoje oferty do potrzeb konsumentów, dlatego pojawia się na nim coraz więcej producentów hulajnóg elektrycznych. Poszczególne marki i modele mogą różnić się od siebie a także stać na różnych półkach cenowych, jednak decydując się na zakup można mieć pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wybierając hulajnogę należy kierować się jej właściwościami, a więc wagą, wykonaniem, praktycznością, wielkością kół oraz elementami zapewniającymi bezpieczeństwo na drodze. Dobry pojazd powinien być lekki – najbardziej odpowiedni będzie taki do 10 kg. Musi być wykonany solidnie z mocnego materiału, by zmniejszyć prawdopodobieństwo szybkiego uszkodzenia podczas jazdy. Warto także spojrzeć na to, czy jest to hulajnoga składana – tę zaletę docenia się w momencie, kiedy trzeba na przykład wsiąść do środka komunikacji miejskiej, ponieważ złożona hulajnoga zajmuje znacznie mniej miejsca. Duże koła lepiej radzą sobie z nierównościami na drodze. Ponadto ważnym elementem jest też antypoślizgowy podest, hamulec ręczny oraz światła z przodu i z tyłu.

Hulajnoga elektryczna – cena

Znając podstawowe kryteria wyboru hulajnogi elektrycznej, warto zwrócić uwagę także na jej cenę i określić, czy dany model spełnia wszystkie nasze wymagania. Na rynku można znaleźć modele zarówno z niższej jak i wyższej półki, ale taki wydatek można uśrednić na 1500 – 3000 zł w kategorii hulajnóg dla dorosłych i 400 – 800 zł za hulajnogę dla dzieci.

Jaki model wybrać?

Pod względem właściwości i ceny można wyróżnić wiele modeli, które mogą zainteresować potencjalnego klienta. Przy dokonywaniu wyboru warto zestawić ze sobą kilka z nich oraz porównać je pod względem zalet, wad i ceny. Taka metoda pozwoli zapobiec późniejszemu zamieszaniu i wykluczy sytuację, kiedy tuż przed udaniem się do sklepu lub wejściem na stronę internetową najdą nas wątpliwości, czy aby na pewno decydujemy się na właściwy model.

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych to produkt, który ulepsza obecnie wiele firm. Xiaomi przoduje wśród nich i wypuszcza na rynek coraz nowe modele, które szybko zyskują popularność. Jednym z jego najnowszych modeli jest Xiaomi MiJia M365, który charakteryzuje się solidną konstrukcją, dobrą prędkością i odpowiednio dużymi kołami, dzięki czemu nie odczuwa się nierówności powierzchni. Całkowicie naładowany akumulator pozwala przejechać nawet 30 km. Cena jest niezbyt wysoka, a model ten jest uważany za optymalny dla każdego.

Innym wartym uwagi modelem jest hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter PRO, który bazuje na MiJIa M365, ale ma wprowadzony szereg poprawek. Posiada mocniejszy silnik i pojemniejszy akumulator, który pozwala na przejechanie nawet 45 km. Waga pojazdu jest jednak większa, a cena wyższa.

Kiedy nie chcesz kupować…

Zapewne wiele osób zainteresowanych zakupem hulajnogi elektrycznej zastanawia się, czy to na pewno dobra opcja dla niego. Wątpliwości mogą być różne: czy mu się spodoba? czy będzie potrafił na niej jeździć? A może po prostu chciałby przejechać się od czasu do czasu i nie odczuwa potrzeby kupowania własnej hulajnogi? Lime to aplikacja stworzona właśnie dla takich osób. W coraz większej ilości miast pojawiają się hulajnogi Lime, które można łatwo zlokalizować za pomocą telefonu:

• Zarejestrowany użytkownik może wyszukać na mapie miejsca, gdzie stoi najbliższa hulajnoga elektryczna.
  • Każda hulajnoga ma przypisaną cenę, którą łatwo się sprawdza, a nawet rezerwuje.
  • Poprzez zeskanowanie kodu QR lub wprowadzenie identyfikatora pojazdu można go odblokować.
  • Po dotarciu do celu należy postawić hulajnogę w miejscu, gdzie nie będzie zakłócała ruchu oraz zablokować ją, by mogła czekać na kolejnego użytkownika.

Jeśli więc pojawiają się jakieś wątpliwości, warto wybrać się na przejażdżkę, która pomoże zdecydować się, czy własna elektryczna hulajnoga jest dobrym wyjściem.

Napisane przez admin