Jest jedną z najpopularniejszych roślin leczniczych, a dzięki swym właściwościom od lat zajmuje bardzo ważne miejsce w medycynie naturalnej. Aloes to jeden z tych darów natury, z których ziołolecznictwo korzysta bardzo chętnie. Co warto wiedzieć na temat tej rośliny i jej leczniczej mocy?
Aloes w pigułce
Ta roślina intryguje już samym swym wyglądem. Przypomina on agawę, a jego rozmiary uzależnione są od tego, gdzie jest uprawiany. W doniczce aloes może osiągnąć do 1 metra wysokości, jednak już w środowisku naturalnym jego wysokość może dojść nawet do 5 metrów. Mięsiste i lancetowate liście są jedną z najbardziej charakterystycznych cech tej rośliny, warto zwrócić też uwagę na małe, pomarańczowe kwiaty, które pojawiają się na szczycie pędu.
Gdzie można się spotkać z tą rośliną?
Aloes to roślina pochodząca z Afryki, choć obecnie jej uprawy można zobaczyć w wielu zakątkach świata. Uprawy tej rośliny znane są zatem z terenów południowej i wschodniej Afryki, z obszaru Rosji oraz z wybrzeży Wenezueli. Z aloesem spotkać się też można w południowej części USA oraz w wielu krajach śródziemnomorskich.
Aloes i jego lecznicze właściwości
Ziołolecznictwo chętnie korzysta z leczniczych właściwości tej rośliny. W jaki sposób? Wiadomo, że zagęszczony sok z aloesu rewelacyjnie sprawdza się jako naturalny środek na przeczyszczenie. Z właściwości aloesu można też korzystać w walce z takimi problemami, jak hemoroidy czy oparzenia. Z rośliną ta można się również spotkać w wielu mieszankach, szczególnie w tych, które mają wzmacniać nasz organizm lub pomagać nam w walce ze zbyt wolną przemianą materii. Roślina ta jest ceniona również przez tych, którzy stawiają na naturalne kosmetyki. Wyciąg z aloesu pomaga dbać o skórę, łagodzi podrażnienia i sprawia, że nabiera ona piękniejszego wyglądu.
Aloes to skuteczny lek na wiele przypadłości oraz naturalny kosmetyk, dzięki któremu możemy cieszyć się zdrową i piękną skórą. Ta niezwykła roślina, wykorzystywana w odpowiedni sposób, może się dla każdego z nas okazać cennym sojusznikiem w walce o zachowanie dobrej formy, warto zatem pamiętać o jej mocy i leczniczych właściwościach.