w

Jak zrobić rower elektryczny – gotowe zestawy

Jak zrobic rower elektryczny

Rowery elektryczne stały się jednym z najpopularniejszych środków transportu miejskiego. Są wygodne i umożliwiają swobodną jazdę przez wiele kilometrów, bez wkładania siły w intensywne pedałowanie. Są znakomitym rozwiązaniem dla osób, które chcą przemieszczać się ekologicznie i ekonomicznie, ale jednocześnie nie przemęczyć się podczas kilkunastominutowej przejażdżki. Elektromobilność jest trendy. Okazuje się, że przerobienie tradycyjnego roweru na elektryczny nie jest trudne.

Zestaw do konwersji. Rower elektryczny można stworzyć samemu

W katalogach sklepów internetowych znajdziemy oferty dotyczące gotowych zestawów do konwersji rowerów na elektryczny. Użytkownik, który chciałby zakupić gotowy rower elektryczny nie musi już tego robić. Kompletny zestaw umożliwia przerobienie posiadanego jednośladu na elektryczną wersję. Z czego składa się zestaw produktów, umożliwiających ciekawy tuning naszego pojazdu? Najpopularniejsze gotowe pakiety zawierają m.in.:

  • Koło przednie rowerowe. Dostępne jest we wszystkich rozmiarach. Wymiana przedniego koła na nowe jest konieczne w przypadku konwersji roweru. Nowe koło posiada specjalnie okablowanie i jest przystosowane do napędu elektrycznego.
  • Suport rowerowy. Wkład koła musi zostać dopasowany do nowych warunków. Zwykle są dostępne suporty tradycyjne oraz te „na kwadrat”.
  • Zestaw hamulców. Wymiana przedniego koła wymusza dopasowanie nowych hamulców do roweru elektrycznego. Mogą być to np. hamulce tarczowe. Częstą praktyką jest uzupełnianie pakietu w czujnik magnetyczny. Wykorzystane mogą być także tradycyjne klamki hamulcowe.
  • Wyświetlacz LCD. Zostanie umieszczony na kierownicy i dostarczy rowerzyście wszystkich koniecznych informacji na temat parametrów jazdy.
  • Bateria zasilająca. Podstawowy element związany z konwersją roweru na wersję elektryczną. Dostępna jest w wielu wariantach pojemnościowych. W zależności od rodzaju, będzie określać całkowity dystans, jaki może przejechać użytkownik na jednym ładowaniu.
  • Ładowarka do baterii. Po zakończonej jeździe wskazane jest uzupełnienie stanu baterii do maksimum. W zależności od stylu jazdy, prędkości i warunków terenowych, na rowerze elektrycznym można przejechać bez przerwy na ładowanie nawet kilkadziesiąt minut.
  • Inne elementy opcjonalne. Mogą zwiększać elektromobilność, ale także spełniać funkcję ozdobną. Są dodatkową opcją i zależą od wariantu proponowanego przez producenta gotowego pakietu do konwersji.

Łatwe nawet dla laika. Samodzielny montaż zestawu elektrycznego

Kompletny zestaw silnikowy umożliwia rowerzyście stworzenie własnego, elektrycznego jednośladu. Cały proces instalacji jest intuicyjny i nie powinien zająć więcej, niż kilka godzin. Sprawni mechanicy zrobią to w mgnieniu oka. Producenci zestawów do konwersji tradycyjnego roweru na elektryczny zadbali o to, aby kupujący był w stanie samodzielnie zamontować wszystkie elementy systemu elektrycznego w sposób bezpieczny. Wszystkie elementy muszą spełniać restrykcyjne normy, dlatego nie stwarzają zagrożenia dla użytkownika. Zestawy silnikowe pasują do większości rowerów miejskich, górskich czy trekkingowych. Bateria montowana jest na ramie, a okablowanie doprowadzone jest do mechanizmu umieszczonego w przednim kole roweru. Napęd umieszczony na przodzie roweru nie jest czynnikiem ograniczającym działanie innych elementów rowerowych. W związku z tym użytkownik może dowolnie modyfikować np. tylne koło roweru bez obawy o uszkodzenie całego systemu.

Rower elektryczny – ekologia, wygoda, komfort

Rowery elektryczne są sposobem na wzmożoną elektromobilność w mieście. Ułatwiają poruszanie się po długich ścieżkach rowerowych. Są sposobem na łatwe pokonywanie wzniesień. Szczególnie doceniane są przez osoby pracujące – wracanie do domu na rowerze elektrycznym nie jest męczące, ale wręcz odpręża. Użytkowanie elektrycznych rowerów ma także niebagatelny wpływ na ochronę przyrody. Są one bowiem ekologicznym substytutem samochodów osobowych. Warto zatem przerobić swój rower na elektryczny i korzystać z niego często, zamiast korzystać z nieekologicznych, spalinowych pojazdów.

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Jaka deskorolke elektryczna wybrac

Jak wybrać najlepszą dla siebie deskorolkę elektryczną?

Jak zrobic sok z aloesu - przepis

Jak zrobić sok z aloesu – sekret młodości