w

Jak wybrać najlepszą dla siebie deskorolkę elektryczną?

Jaka deskorolke elektryczna wybrac

Coraz większą popularnością cieszą się elektryczne zamienniki sprzętów rekreacyjnych typu rower, hulajnoga czy też deskorolka. Jak wybrać odpowiednią deskorolkę elektryczną? Czy warto na nich jeździć? Jest to w ogóle bezpieczne i czy warto się w nią zaopatrzyć? 

Czy tak właściwie jest deskorolka elektrycznaJest to tzw. mini Segway, wyglądem przypominający deskorolkę na dwóch dużych kołach. Są one bardzo chętnie wykorzystywane w centrach handlowych czy też dużych miastach. Poruszają się dość szybko oraz są raczej ciche. 

 

Jak działa deskorolka elektryczna?

Deskorolka elektryczna napędzana jest silnikiem akumulatorowym – oznacza to, że trzeba ją ładować co jakiś czas. Na jednym ładowaniu jesteśmy w stanie pokonać nawet do kilkudziesięciu kilometrów. Sterowanie deską polega w głównej mierze na balansowaniu ciałem. Istnieją deskorolki sterowane przy pomocy pilota czy też przez aplikacje w naszym smartfonie.

 

Co trzeba wiedzieć o deskorolkach elektrycznych przed dokonaniem zakupu?

Ceny deskorolek elektrycznych zaczynają się od Kilkaset złotych – tyle musimy zapłacić za jakąkolwiek deskę elektryczna. Jest kilka parametrów, przez pryzmat których, należy oceniać każdą deskę:

 • pojemność akumulatora– im większą ma pojemność, tym lepiej. Dzięki temu nasza przejażdżka potrwa znacznie dłużej.
 • maksymalna prędkość– sięga ona od kilkunastu, do nawet kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Wszystko do zależy do modelu naszej deskorolki. Im większa prędkość, tym większe emocje i adrenalina!
 • maksymalne obciążenie– parametr ten jest bardzo ważny przy kupnie deskorolki dla osoby dorosłej. Powinniśmy wybrać model z zapasem obciążenia, aby cięższy plecak czy kilka dodatkowych kilogramów nie przeciążyło urządzenia.
 • rozmiar kół– ten czynnik wpływa na komfort jazdy po różnych terenach. Jeśli chcemy używać deskorolki nie tylko na chodniku, warto wyposażyć się w model z wyższym zawieszeniem kół i agresywniejszym bieżnikiem.
 • moc– deskorolka z większą mocą ma o wiele większy potencjał. Większość opinii na temat deskorolek elektrycznych mówi, że im większą moc ma deskorolka, tym większą radość czerpiemy z jazdy.
 • czas ładowania– szybkość ładowania wiąże się z szybkością gotowości do użytkowania urządzenia.
 • jakość wykonania– materiały solidnej jakości oraz stabilność deski to dwa podstawowe elementy tego parametru. Wartymi uwagi są również koła i wyświetlacz, informujący nas o poziomie naładowania baterii.
 • cena – najtańsze modele możemy zakupić za kilkaset złotych – droższe zaś nawet za kilka tysięcy. Warto jednak porównać je pod względem możliwości oraz jakości wykonania.

 

Jakie są modele deskorolek elektrycznych?

Żaden model nie spełnia wszystkich powyżej przedstawionych kryteriów. Jednak zanim dokonamy zakupu, warto sprawdzić jeszcze kilka ważnych opcji:

 • Deskorolka elektryczna terenowa– jest ona szczególnie polecana dla użytkowników posiadających zaawansowane umiejętności. Jest wręcz idealna do jazdy po kamienistych drogach, leśnych ścieżkach czy różnych innych nierównych podłożach. Wyposażona jest w agresywne bieżniki na kołach oraz wysokie zawieszenie
 • Deskorolka elektryczna dla dziecka– najlepsza opcja będzie model z porządna konstrukcją, oraz nie rozwijający dość dużych prędkości.
 • Deskorolka elektryczna posiadająca rączkę – inaczej mówiąc jest to po prostu segway. Jest większy, łatwy do obsługi, lecz mało poręczny. Większość osób często porównuje go do hulajnogi.
 • Deskorolka elektryczna wyposażona w siedzenie –nie jest to dość popularna opcja, ze względu na swoje urozmaicenie w postaci siedzenia. Jest ono osadzone na podstawie, która jest połączona dwoma kółkami. Z przodu, dla równowagi, umieszczony jest drążek, posiadający dodatkowe kółko.

 

Deskorolka elektryczna – podsumowanie

Wybór deskorolki elektrycznej nie należy do łatwych zadań. Na samym początku była ona dość drogą zabawką, ale teraz ceny spadły i została jeszcze bardziej spopularyzowania. Według ekspertów oraz licznych opinii użytkowników, do najlepszych jakościowo modeli należą deskorolka elektryczna manta, a także deskorolka koowheel onyx

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrac

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Jak zrobic rower elektryczny

Jak zrobić rower elektryczny – gotowe zestawy