Naturalne kosmetyki są obecnie hitem. Nic w tym dziwnego, gdyż jak się okazuje swój organizm możemy również odżywiać przez to co nałożymy na skórę. Z tego powodu, warto wybierać jak najbardziej naturalne kosmetyki do codziennej pielęgnacji lub wykonać je samodzielnie. Rośliną, która cieszy się mianem sekretu młodości jest aloes. Znany jest on przede wszystkim ze swojego dobroczynnego działania na nasz wygląd. Piękna skóra to jednak nie jedyne cudowne właściwości tej wszechstronnej rośliny.
Aloes – właściwości uniwersalnej rośliny.
Roślina ta wykazuje dobroczynne właściwości zarówno w przypadku działania na skórę jak i całego organizmu. Z tego powodu aloes może być również wykorzystywany do picia.
Aloes działa:
- przeciwzapalnie
- przeciwbólowo
- antybakteryjnie
- oczyszczająco
- nawilżająco
To sprawia, że sok z aloesu może być cennym wsparciem dla naszego organizmu i może być wykorzystywany względem trapiących nas dolegliwości.
Naturalna suplementacja organizmu.
Rośliny bogate są w całą gamę potrzebnych organizmowi składników odżywczych. Z tego powodu mogą być one stosowane jako naturalne suplementy. Jedną z takich roślin jest właśnie aloes, który zawiera: witaminę A, C i E, witaminy z grupy B (również kwas foliowy), wapń, potas, magnez, cynk, selen, żelazo, mangan, tłuszcze oraz kwasy tłuszczowe. Tak skondensowana dawka witamin jest świetnym wsparciem odporności organizmu.
Jak zrobić sok z aloesu?
Aloes do picia jest wygodnym i łatwym sposobem na dostarczanie organizmowi cennych witamin i minerałów. Wykonanie takiego soku w warunkach domowych nie jest trudne. Należy wybrać odpowiednią roślinę czyli taką, która ma powyżej dwóch lat, jednak nie więcej niż pięć. Po odcięciu wybranego liścia (nie należy robić soku z młodych liści) należy odciąż również spiczastą końcówkę oraz kolczaste krawędzie. Następnie, delikatnym ruchem należy przeciąć roślinę wzdłuż tak, aby umożliwić sobie wydrążenie rośliny. Następnie, wykorzystując łyżeczkę należy wydrążyć żel aloesowy, a następnie umieścić go w misie miksera. Żel miksujemy z sokiem z dowolnych cytrusów, a jeśli chcemy, żeby smakował jeszcze lepiej, możemy dodać miodu. Przed rozpoczęciem domowej produkcji soku aloesowego najlepiej nie podlewać rośliny na kilka dni przez ścięciem. Dodatkowo, ścięty już liść może być schłodzony w lodówce, dzięki czemu cały proces przebiegnie sprawniej. Otrzymany sok należy umieścić w lodówce, wykorzystując do tego ciemny słoik lub butelkę i przechowywać nie dłużej niż tydzień.
Bardzo zdrowy napój aloesowy.
Mając w swojej lodówce esencję zdrowia w postaci soku z aloesu możemy przygotować pyszny napój aloesowy. W tym celu możemy zmieszać dwie łyżki soku z wodą dodając ulubione syropy owocowe, bądź miód. Jest to świetny sposób na zaspokojenie pragnienia zwłaszcza podczas upalnych dni. Właściciele sokowirówki bądź wyciskarki wolnoobrotowej mogą wycisnąć sok z ulubionych, świeżych owoców, a następnie dodać do niego dwie łyżki przygotowanej uprzednio aloesowej esencji.
Domowy krem aloesowy.
Jako że aloes jest przede wszystkim ceniony w kosmetyce, warto zrobić z niego domowy krem. Aloes na twarz zaprocentuje pięknie odżywioną, nawilżoną, a w przypadku regularnego stosowania odmłodzoną skórą. Ze względu na właściwości bakteriobójcze polecany jest dla osób z problematyczną, trądzikową cerą. Aby wykonać taki krem, potrzebujemy wydrążonego żelu z aloesu oraz innego, naturalnego składnika jak owoce, oleje naturalne, czy warzywa. Te składniki powinny być wybrane w oparciu o właściwości, które chcemy uzyskać. Na przykład w celu nawilżenia możemy zmiksować aloesowy żel z dobrej jakości olejem kokosowym. Tak powstały domowy krem przechowujemy szczelnie zamknięty w lodówce.
Aloes – cena tej niezwykłej rośliny.
Okazuje się, że aloes to niezwykle wartościowa roślina, którą możemy kupić za niewielkie pieniądze. Cena aloesu zależy od wielkości rośliny i zaczyna się już od 5 do 50 złotych. Niska cena sprawia, że możemy wykonać niedrogie, domowe kosmetyki i suplementy mając pewność, że dostarczamy swojemu organizmowi wszystkiego, co najlepsze.